aktualnosci

Webinarium Możliwości nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych dla samorządów i przedsiębiorstw – 5G, LoRa. Korzyści, bezpieczeństwo, finansowanie, wdrożenia.

Polski Klaster IoT & AI – SINOTAIC wraz z firmą Syngeos, AIUT, IS-Wireless oraz partnerami tworzącymi hub cyfrowych innowacji IoT/Smart City – „Smart Secure Cities”, zapraszają na kolejne webinarium:

Możliwości nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych dla samorządów i przedsiębiorstw – 5G, LoRa. Korzyści, bezpieczeństwo, finansowanie, wdrożenia.

Już 26.08. o godz.11.00 poznacie Państwo tym razem możliwości jakie dają najnowocześniejsze technologie bezprzewodowej komunikacji, które mogą wykorzystywać dla swoich potrzeb zarówno samorządy jak i przedsiębiorstwa. Będziemy mówić o bezpieczeństwie tych rozwiązań. Dowiecie się jakie realne oszczędności i korzyści płyną z wykorzystania inteligentnych technologii w efektywnym zarządzaniu infrastrukturą,  jak zbudować własną sieć 5G, jak na niej zarabiać i jak finansować wdrożenia.

Program:

26 lipca, godz 11.00 – 12.30 

  1. Własna sieć telekomunikacyjna 5G dla samorządów i przedsiębiorstw. Korzyści dla użytkowników i operatorów. Finansowanie i wdrożenia.  Rafał Sanecki – Dyrektor Marketingu w IS-Wireless. Koordynuje działania marketingowe, relacje z inwestorami oraz działania szkoleniowe i edukacyjne.
  1. Praktyczne wdrożenia rozwiązań SmartCity IoT dla odczytów liczników wody i ciepła oraz oszczędności zużycia energii w oświetleniu ulicznym.

Prelegenci:

Andrzej Madej

Z-ca Dyrektora branży Smart City IoT w AIUT. Ekspert z zakresie systemów i urządzeń IoT.  Doskonale zna rynek dostawców wody i ciepła systemowego, na którym działa od ponad 15 lat. Odpowiedzialny za kluczowe wdrożenia systemów.

Sebastian Skulimowski

Regionalny Kierownik Sprzedaży w branży Smart City IoT. Z branżą opomiarowania mediów związany od ponad 13 lat. Ekspert w dziedzinie pomiaru wody, efektywnie wspierający spółki wodociągowe w eliminacji strat. Propagator efektywnego wykorzystania sieci IoT do monitoringu punktów pomiarowych.

Marceli Erm

Kierownik Projektu w branży Smart City IoT. Odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie inteligentnych systemów oświetlenia dla gmin.

 

Partnerem technologicznym webinarium jest Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.  Do udziału w webinarium zapraszamy samorządy i przedsiębiorstwa, w tym spółki komunalne, zainteresowane oszczędnościami, efektywnym zarządzaniem infrastrukturą i inteligentnymi systemami.

IS-Wireless buduje i implementuje mobilne sieci przyszłości, w tym 5G. Specjalizuje się Radiowej Sieci Dostępowej (RAN). Dostarcza w pełni funkcjonalne prywatne sieci 4G i 5G. Jest jedyną polską firmą uczestniczącą od 2012 roku w badaniach nad 5G w ramach programów badawczych UE, w tym 7 Programu Ramowego i Horyzontu 2020 (projekty 5GNOW, SOLDER, eWINE, 5GEssence, EUWireless, TeamUp5G, Orca). Współpracuje z wieloma czołowymi krajowymi i zagranicznymi placówkami badawczymi. Jest też członkiem międzynarodowych grup pracujących nad standaryzacją sieci: ORAN Alliance oraz TIP. Istnieje od 2006 r., pierwszym projektem była szerokopasmowa radiostacja wojskowa, zaprojektowana dla jednego z dostawców MON. Dzisiaj IS-Wireless to zespół ponad 50 wysokiej klasy specjalistów sieci RAN, Core, wirtualizacji i inżynierii oprogramowania. W skład zespołu wchodzą weterani budowy sieci mobilnych w Polsce oraz twórcy pionierskich prac badawczych w zakresie systemów radiowych.

AIUT jest polską firmą rodzinną, założoną w 1991 roku. Od 30 lat dostarcza dedykowane rozwiązania z zakresu robotyki, automatyki i IT dla przemysłu. AIUT jest integratorem systemów dostarczającym rozwiązania pod klucz obejmujące mechanikę, elektrykę, automatykę, robotykę, intralogistykę, integrację rozwiązań IT. Firma rozwija własne systemy IT, sztucznej inteligencji oraz Internetu Rzeczy. Projektuje, produkuje i utrzymuje złożone systemy IoT do monitorowania zużycia wody, ciepła, gazu, sterowania oświetleniem ulicznym, dostaw LPG oraz paliw na stacje. AIUT realizuje projekty na całym świecie, posiada filie w USA, Kanadzie, Indiach, Chinach, Niemczech i Rumunii. W 2020 roku przychody firmy osiągnęły 60 mln USD, zatrudniając ponad 900 pracowników, w tym ponad 500 najwyższej klasy inżynierów różnych specjalizacji.

Zapraszamy do udziału!

Zapisy na: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/SINOTAIC_SSNSYNGEOSISWirelessAIUT2021

Comments are closed.