aktualnosci

Kolejne startupy inkubowane w naszej Platformie Startowej „Start In Podkarpackie” z dofinansowaniem  PARP

Miło nam poinformować, że na opublikowanej w dniu 08.10.2020r. przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości liście projektów, które uzyskały dofinansowanie w V rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, finansowanego w ramach poddziałania 1.1.2 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, znalazło się aż 10 inkubowanych w naszej Platformie.

Pełną listę projektów wybranych do dofinansowania można znaleźć pod adresem:

https://www.parp.gov.pl/storage/grants/documents/55/Lista-projektw-wybranych-do-dofinansowania-V-runda_201008.pdf

Spośród 21 startupów, które znalazły się na liście wybranych do dofinansowania aż 10 zostało wyinkubowanych w Platformie Startowej Start In Podkarpackie”.  Managerowie Lidera projektu –Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. pracowali z 8 nagrodzonymi startupami. Pozostałe 2 to  efekt pracy Managerów Partnerów w projekcie ARR „MARR” z Mielca i firmy HugeTECH Sp. z o.o.

 Poniżej przedstawiamy listę naszych nagrodzonych startupów wraz z krótkim opisem pomysłów.

  1. Spacey Sp. z o.o.

Spacey  – konfigurator mieszkań i innych przestrzeni architektonicznych

  1. Boom Tech Sp z o.o.

MyEventeo – aplikacja biletowa, dzięki której można zaoferować wydarzenia prywatne i publiczne oraz znaleźć użytkowników oferujących własne inicjatywy.

  1. Botmod Sp. z o.o.

VRSailSim – oprogramowanie umożliwiające manewrowanie jachtem morskim w wirtualnej rzeczywistości. Pozwala prowadzić stacjonarne szkolenia z manewrowania jachtem morskim pod okiem doświadczonego instruktora.

  1. Brief For You Sp. z o.o.

Brief4u.com – to pierwszy, innowacyjny serwis B2B digitalizujący procesy przetargowe usług marketingowych w oparciu o największą bazę agencji komunikacji marketingowej w kraju, umożliwiający wybór agencji reklamowych dopasowanych pod kątem specyfiki danego projektu marketingowego.

  1. Koenigs Sp. zo.o.

Advanced Frame Builder for Catia –  program, który będzie pomagał inżynierom pracującym w Catii szybciej i efektywniej projektować ramy, ramy stalowe, aluminiowe, spawane, modułowe, składane z gotowych elementów.

  1. Medu Sp. z o.o.

Trenażer Laparoskopowy – przeznaczony dla studentów medycyny oraz osób zainteresowanych tym kierunkiem studiów.

  1. COBOT PLANET Sp. z o.o.

C-INTERKONEKTOR DLA ROBOTÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH – projekt COBOTPLANET 2020  –  integracja  cobotów w procesie produkcyjnym w zakresie urządzeń pozwalających na sprawne i szybkie wdrożenie cobota bez konieczności zaangażowania firm integratorskich oraz późniejsze sprawne zastosowanie do innych aplikacji.

  1. COM Sp. z o.o.

Fimeal.com – marketplace, w którym kucharze mogą znaleźć klientów wśród okolicznych mieszkańców. Pierwsza na świecie platforma umożliwiająca osobom przygotowującym domowe posiłki sprzedawanie ich klientom, poszukującym autentycznych smaków i alternatyw dla standardowej oferty kulinarnej.

  1. Hexited Sp. z o.o.

Inteligentny wielosensorowy system ochrony obszarów rolniczych minimalizujący straty spowodowane działalnością szkodników. System służyć będzie redukcji strat w działalności rolnej wynikających z aktywności szkodników (w szczególności ptaków).

  1. Wirtualny Nauczyciel Sp. z o.o.

Wirtualny Nauczyciel – to wirtualny asystent do nauki matematyki. Dzięki wykorzystaniu systemów rozpoznawania obrazów OCR i uczenia maszynowego zapewni uczniom pomoc w rozwiązywaniu zadań.System zrozumie treść zapisaną przez użytkownika na wirtualnej tablicy i pomoże mu znaleźć błędy w rozwiązaniu.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim Startupom, które otrzymały dofinansowanie i życzymy im sukcesów biznesowych na dalszej drodze ich rozwoju.

 

Comments are closed.