aktualnosci

Wyniki IV rundy konkursu w ramach poddziałania 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

W dniu 7 sierpnia Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła wyniki IV rundy konkursu dla startupów w ramach poddziałania 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.
Konkurs umożliwia sfinansowanie rozwinięcia działalności biznesowej startupów, które zakończyły inkubację w ramach jednej z sześciu „Platform Startowych”
i chcą wprowadzić swój produkt na rynek krajowy lub zagraniczny. Młode firmy technologiczne mogą w nim otrzymać nawet 1 mln zł na sfinansowanie kosztów swojego przedsięwzięcia. Do konkursu mogły się zgłaszać firmy z pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego
i podkarpackiego. Konkurs umożliwia sfinansowanie rozwinięcia działalności biznesowej startupów, które zakończyły inkubację w ramach jednej z 6 Platform startowych i chcą wprowadzić produkt na rynek krajowy lub zagraniczny, systematycznie zwiększając jego sprzedaż.

W IV rundzie konkursu, trwającej od 1 lutego 2020 r. do 31 marca 2020 r., złożono 57 wniosków. Dofinansowanie PARP na łączną kwotę ponad 24 mln zł uzyskało 25 najlepszych projektów.

W IV rundzie cztery projekty rekomendowane do dofinansowania inkubowane były w Platformie Startowej Start in Podkarpackie. Są to: SMART4UP Sp. z o.o. – OnePower system estymacji i rzeczywistego pomiaru zadań ściśle powiązanych z zasobami ludzkimi, materiałem i sprzętem wraz z sugerowaniem użycia wymaganych ww. zasobów na podstawie wcześniej wykonywanych prac o podobnej charakterystyce. SERVICE DESK 2.0 Sp. z o.o. – Platforma Service Desk 2.0 rozwiązuje problem nieefektywnej alokacji zasobów w procesie obsługi klienta na rynku e-commerce poprzez odpowiednie rozdzielenie i obsłużenie komunikacji z klientem w zależności od wymaganej wiedzy/doświadczenia. CBM 16 Sp. z o.o. – Dentametr to innowacyjna w internetowa platforma zakupowa działająca w formie brokerskiej porównywarki cen, która pozwoli gabinetom stomatologicznym w całej Polsce taniej i sprawniej kupować materiały stomatologiczne. Dzięki wykorzystaniu bezpośredniej integracji z dystrybutorami i producentami materiałów dentystycznych możliwe będzie złożenie zamówienia bez pośrednictwa przedstawiciela handlowego, w dodatku u kontrahenta, który może dany materiał dostarczyć najszybciej i najtaniej, co w efekcie znacząco obniży koszt funkcjonowania gabinetów stomatologicznych w Polsce. A & TS sp. z o.o.Platforma IT MedoLogic, która skierowana jest do: Klinik, Szpitali, Ośrodków Zdrowia, Poradni, Centrów Medycznych, Przychodni. W zależności od potrzeb, platforma będzie dysponowała aktualnym sprzętem medycznym, poprawiała efektywność zakupów, obniżała koszty itp.

Wszystkim gratulujemy!

https://www.parp.gov.pl/storage/grants/documents/55/Lista-projektw-wybranych-do-dofinansowania-IV-runda_200806.pdf

 

Comments are closed.