aktualnosci

Wyniki III rundy konkursu dla startupów w ramach poddziałania 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

W dniu 29  maja PARP ogłosiła wyniki III rundy konkursu dla startupów w ramach poddziałania 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

Do konkursu mogły się zgłaszać firmy z pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Konkurs umożliwia sfinansowanie rozwinięcia działalności biznesowej startupów, które zakończyły inkubację w ramach jednej z 6 Platform startowych i chcą wprowadzić produkt na rynek krajowy lub zagraniczny, systematycznie zwiększając jego sprzedaż.

W III rundzie konkursu, trwającej od 1 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r., złożono 43 wnioski. Dofinansowanie PARP na łączną kwotę blisko 18 mln zł uzyskało 19 najlepszych projektów.

W III rundzie pięć projektów rekomendowanych do dofinansowania inkubowanych było Platformie Startowej Start in Podkarpackie. Są to: Biomo Sp. z o.o. – innowacyjny biokominek automatyczny – projekt polega  stworzeniu udoskonalonego biokominka automatycznego, posiadającego szereg zabezpieczeń gwarantujących bezpieczne użytkowanie oraz komfort obsługi przy optymalnym zużyciu paliwa,  Creativity AR Sp. o.o. –  ShareLock AR to połączenie idei escape room i gry na smartfon z wykorzystaniem technologii Augmented Reality skierowanej do graczy w różnym wieku. To możliwość przeniesienia pokoi zagadek do własnego mieszkania i nadania przedmiotom codziennego użytku nowego magicznego znaczenia, a wszystko to skierowane na dobrą zabawę oraz rozwój kompetencji: logicznego myślenia, rozwijania pamięci, współpracy z innymi przy rozwiązywaniu problemów, łączenia faktów oraz działania pod presją czasu, Native Hash Sp. z o.o. – wykorzystuje innowacyjne algorytmy z zakresu sztucznej inteligencji, asocjacyjne sieci neuronowe, metody eksploracji danych i metody inżynierii wiedzy w tworzeniu kampanii influencer marketingowych i reklam natywnych, w oparciu o dane kontekstowe i inteligentne technologie uczenia maszynowego, w celu personalizacji i optymalizacji skuteczności przekazu reklamowego, PARKCASH Sp. z o.o. – projekt zakłada powstanie mobilnej aplikacji do udostępniania miejsc parkingowych w centrach dużych miast, ARFORTECH Sp z o.o. – rozwiązanie które umożliwi “włączenie” w wydrukowane materiały elementów rozszerzonej rzeczywistości (AR). Aplikacja AR  dzięki prostocie obsługi i przystępnej cenie, umożliwi “ożywienie” już wydanych książek i wszelkich innych materiałów osobom fizycznym i małym podmiotom.

Wszystkim gratulujemy!

https://www.parp.gov.pl/storage/grants/documents/55/Lista-projektw-wybranych-do-dofinansowania-III-runda_29052020.pdf

Comments are closed.